brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Piekļūstamības paziņojums

SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 14.jūlija noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” apņemas Possessor tīmekļvietni/mobilo vietni veidot piekļūstamu.

Izvērtējums tika veikts, izmantojot vienkāršoto piekļūstamības izvērtējumu. Izvērtējums ir pieejams ŠEIT. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”. Izvērtējuma veikšanai izmantotās pārlūkprogrammas – Mozilla Firefox un Google Chrome.

ATBILSTĪBAS STATUSS

Possessor tīmekļvietne daļēji atbilst MK noteikumiem Nr.445 šādu zemāk norādīto neatbilstību/atbrīvojumu dēļ.

NEPIEKĻŪSTAMAIS SATURS

  • Tīmekļvietnē pārbaudes rīks vizuāli neiezīmē izvēlēto lauku (lietotājam tas nav redzams), kaut arī funkcionāli tas darbojas. Nepilnības fakts ir fiksēts un tiks nodots izstrādātājam nepilnības novēršanai.
  • Tīmekļvietnē šobrīd netiek nodrošināta attēlu tekstuālā alternatīva. Tīmekļvietnē ievietotie attēli, t.sk. statistiskie attēli, tiks papildināti ar atbilstošu aprakstu. Vienlaikus, funkcionālie attēli (banneri) pilda saites funkcijas, izrietoši atbilst piekļūstamībasprasībām.
  • Krāsu kontrasti Possessor tīmekļvietnē nav atbilstoši (nepietiekams satura krāsu kontrasta koeficients). Prasības attiecībā uz krāsu kontrastu prasībām piekļūstamības veicināšanai ir fiksētas un tiks ņemtas vērā tad, kad tiks mainīts Possessor korporatīvais stils/ vizuālā identitāte un tiks veiktas vērienīgākas izmaiņas tīmekļvietnē.
  • Tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti” pie informācijas par Possessor atrašanās vietu, nokļūšanas iespējām un pieejamības nodrošinājumu personām ar īpašām vajadzībām nav iekļauts ēkas ieejas fotoattēls, kā arī atrašanās vietas attēlojums kartē. Attiecīgā sadaļa tiks pilnveidota, iekļaujot attēlu un vietas attēlojumu kartē.

PIEKĻŪSTAMĪBAS ALTERNATĪVAS

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, citā formātā, piedāvājam turpmāk minētās alternatīvas:

  • Tīmekļvietnes kreisajā pusē atrodas rīks, ar kura palīdzību var palielināt vai samazināt burtu izmēru.
  • Tīmekļvietnes kreisajā pusē atrodas rīks, ar kura palīdzību var pārveidottīmekļvietnes fonu dzeltenā krāsā.
  • Aicinām uzstādīt pārlūkprogrammā speciālos piekļūstamības spraudņus, piemēram, Chrome Screen reader, Crome High contrast u.c.
  • Ja nepieciešams, ir pieejams telefonisks un rakstveida atbalsts tīmekļvietnes apmeklētājiem (kontaktinformāciju lūdzu skatīt ŠEIT).

ATSAUKSMĒM UN SAZIŅAI

Ja esat konstatējis kādas nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums.

SŪDZĪBĀM

Par Possessor tīmekļvietnes piekļūstamību ir atbildīgs Administratīvais departaments.

Pārraugošā iestāde: Ekonomikas ministrija

Ja nebūsim atbilstoši reaģējusi uz lietotāja iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

ZIŅAS PAR PAZIŅOJUMA SAGATAVOŠANU

Possessor tīmekļvietne pirmo reizi izvērtēta 10.02.2023.

Šo paziņojumu apstiprināja: Possessor valdes loceklis Kaspars Kociņš.